Надати показники лічильників тел.: 550-553. Отримати інформацію тел.: 55-05-52

Технологія очистки

Технологія очистки

 

  

Одне з основних завдань підприємства - ефективна очистка води, отриманої з водосховища, з метою забезпечення жителів міста якісною питною водою. Класична технологічна схема, яка запроваджується при водопідготовці, дозволяє виконати це завдання. Однак незадовільна якість води поверхневих джерел водозабезпечення через антропогенне забруднення, підвищення нормативів якості питної води диктує необхідність підвищення ступеня очистки.

 

 Процес очистки починається з водозабірних споруд, де вода, проходячи через сітки, очищається від грубих забруднень: водоростей, риби, гілок, листя. Після цього на водоприйомних спорудах вода знезаражується.
     Далі вода очищується на напорних високошвидкісних фільтрах, які являють собою закриті споруди, виконані з іржостійкої сталі з пакетом мікронних сіток.
     Після очищення вода хлорується. Хлораторна на першому підйомі за технічними, технологічними показниками відповідає кращим європейським зразкам.
     Після попередньої очистки та первинного знезараження вода зі станції першого підйому транспортується по двох водоводах – 1200 мм та 600 мм - на станцію другого підйому.
        Тут застосувуються дві технології очистки.
    Перша двоступенева схема очистки називається класичною. За цією схемою вода спочатку змішується з гіпохлоритом, коагулянтом і флокулянтом. Далі вода надходить у камери реакції, де утворюються пластівці, які захоплюють дрібні частинки і бактерії. У відстійнику всі важкі частинки, які утворювались за допомогою коагуляції, випадають в осад.
         Освітлена після попередньої очистки вода іде на швидкі фільтри, завантажені сучасним фільтруючим матеріалом – цеолітом. Цеоліт – мінерал, який поглинає усі шкідливі речовини, які можуть бути у воді, радіонукліди, важкі метали, марганець, хлорні сполуки тощо.
     Відфільтрована вода, яка відповідає усім нормативним вимогам, іде в резервуар – накопичувач, і насосами під  певним тиском подається в розподільчу мережу водогону, щоб потім надійти до споживача.
        Друга технологічна схема, яка застосовується на підприємстві, – одноступенева.
        За цією технологією вода одразу подається на контактні освітлювачі без попереднього використання відстійників.
   Після проведених реконструкцій для покращання якості води в одноступеневу схему очистки спеціалістами підприємства було включено ще один ступінь фільтрації -  швидкі фільтри, які завантажені цеолітом різної фракції, з висотою завантаження 1 м 80 см.
        Контроль за якістю вихідної, а також питної води у резервуарах здійснюється цілодобово.
        Двічі на добу здійснюються посіви для бактеріологічного аналізу, а також хімічний та гідробіологічний аналіз.
        Щогодини проводяться аналізи на наявність залишкового хлору на усіх стадіях технологічної очистки води. 
        Контроль на наявність марганцю у вихідній воді здійснюється двічі на добу.