Надати показники лічильників тел.: 550-553. Отримати інформацію тел.: 55-05-52

Економія води у побуті

Економія води у побуті

Економія води є невід'ємною частиною комплексу заходів, спрямованих на скорочення витрат на оплату комунальних послуг. При належному підході суму, яку Ви щомісячно сплачуєте за використану воду, цілком реально зменшити у два, а то і в три рази.

Як це зробити?

Передусім слід підтримувати сантехніку в справному стані. Полагодьте або замініть усі крани, що протікають. Капання з крана - це втрата до 24 л на добу (720 л на місяць), течі з крана - до 144 л на добу (тобто до 4000 л води на місяць)!  А також намагайтеся щільно закривати кран.
Якщо у Вас невелика сім'я (до 3 чоловік), має сенс встановити лічильники гарячої і холодної води. Це не лише дасть відчутну економію води, але й зробить Вас більш дисциплінованими в цьому питанні.
Необхідно ефективно використовувати побутову техніку і сантехнічні пристрої.
Більш економним є прання білизни за допомогою пральної машини.
Під час миття посуду не тримайте кран постійно відкритим. Використання проточної води марнотратне вдвічі, оскільки збільшуються витрати не лише  води, але й мийних засобів. Якщо між обполіскуваннями тарілок закривати кран, витрати води знизяться в десятки разів. Для миття посуду краще, звичайно, використовувати посудомийну машину, яка витрачає на порядок менше води у порівнянні з ручним миттям. У результаті економиться вода, час і гроші (мийні засоби). Посудомийна машина збереже Вам до 2/3 об'єму води, який Ви витрачали раніше.   
Нині існує безліч техніки, яка значно економить воду. В ідеалі слід замінити всю застарілу сантехніку на більш економічну, сучаснішу. Наприклад, встановити унітаз зі зливним бачком, що працює у двох режимах, - стандартному й економічному, що заощадить приблизно 15 л води на день для сім'ї з трьох чоловік. Таким чином, за рік Ви збережете до 5500 л води.
Найбільш економними змішувачами є важільні, сенсорні, змішувачі з двома потоками, з аераторами-розпилювачами і т. п. Використання таких пристроїв дозволяє заощадити до 60 л води на місяць.


Якщо Вам "не по кишені" такі змішувачі та унітази, а купівля посудомийної машини в далекій перспективі, є простіші способи економії води

Використовуйте душ замість ванни. Приймаючи душ впродовж п'яти хвилин, Ви витрачаєте до 50 л води. А для того щоб наповнити ванну, необхідно води більше - до 200 л.
Закривайте кран, коли чистите зуби. Для полоскання ротової порожнини наливайте воду у склянку. Таким чином Ви заощадите до 45 л води - саме стільки піде в каналізацію через відкритий кран за три хвилини.
Якщо зливний бачок Вашого унітазу не обладнаний двома режимами зливу, то уникнути втрат води допоможе простий засіб. Наповніть дволітрову пластикову пляшку водою і помістіть її у бачок. Цей нехитрий "пристрій" дозволить заощадити до 20 л чистої води на день.
Встановіть насадки-розпилювачі на крани. Це також допоможе скоротити споживання води.
Не розморожуйте продукти під струменем води. Окрім її нецільової витрати, це відгукнеться погіршенням властивостей продуктів. Краще всього заздалегідь перекласти продукти з морозилки в холодильник.
Не мийте овочі та фрукти під проточною водою. Користуйтеся для миття продуктів мискою. Цей спосіб дозволяє ефективно очищати плоди від піску і бруду. Для наповнення однієї великої каструлі або миски Вам знадобиться всього 3 л води, тоді як при проточному митті фруктів з водопровідного крана щохвилини витікає 15 л води.
Якщо Ви живете в приватному будинку, то полив городу краще всього здійснювати з власної свердловини. Так Ви можете поливати рослини у будь-який час, не побоюючись перевірок і штрафів. Доцільно встановити автоматичну систему поливу, при якій здійснюється точне дозування, що призводить до економії води і часу.

Але хочеться зауважити: в гонитві за економією не вдавайтеся до крайнощів. Не потрібно намагатися незаконно впливати на лічильник або проводити таємний водопровід. Зрештою це призведе до великих неприємностей. Пам'ятайте - скупий платить двічі! На завершення хочемо привести декілька фактів для свідомих людей, яких цікавить не лише власний гаманець, але й доля світу, що оточує нас.

На сьогодні третина людства зазнає труднощів з доступом до питного водопостачання. І це не лише Африка й Азія, але і деякі регіони США та Середземноморського узбережжя.
Вже сьогодні в Сполучених Штатах Америки з'являються міста-примари, залишені людьми через відсутність прісної води.
У багатьох країнах ґрунтові води викачуються зі швидкістю, що у декілька разів перевищує швидкість їх відновлення.
В 2030-2035 роках кількість людей з обмеженим доступом до питної води збільшиться до 3 мільярдів чоловік.
Хочеться вірити, що, озброєні подібними знаннями і мотивацією, Ви приділятимете належну увагу питанням економії води у Вашому помешканні.